KURÝR NENÍ BALÍKOVKA – KDE JE TEDY ROZDÍL

Balíkové a expresní kurýrní služby se v mnohém liší, ale víte, jaké jsou hlavní rozdíly mezi balíkovou a kurýrní službou?

Jakou kvalitu servisu můžete očekávat od kurýrů a čeho se od balíkovky nikdy nedočkáte? Zejména v rámci mezinárodní přepravy jsou rozdíly mezi kurýrem a balíkovkou největší. Jaké rozdíly to tedy jsou?

Balíková a kurýrní služba s GO!

Hlavním rozdílem je rychlost doručení. Tím pádem se minimalizuje riziko, že se zásilka v přepravě někam zatoulá či ztratí.

Další aspekt, který má kurýrní služba navíc, je rozhodně garantovaný čas přepravy. V 99,8 % případů je zboží doručeno podle standardu, tedy následující pracovní den či do dvou dnů, a pokud se tak nestane, máte nárok přepravu reklamovat.

GO! Express & Logistics nabízí doručení do 24 hodin do okolních zemí, do Německa či Rakouska dokáže doručit již následující pracovní den ráno. U balíkové služby jsou časy přepravy negarantované, pokud odesílaný balík bude doručený namísto uváděných 2-3 dnů za 5 dnů, nemáte možnost reklamace. Navíc vám nikdo dopředu přesný čas přepravy nesdělí, a nemáte tak možnost se spolehnout, že vaše zboží bude doručeno včas.

Dalším rozdílem mezi balíkovou a kurýrní službou je způsob účtování. Balíkovky si totiž účtují za každý jeden kus, zatímco kurýři účtují za celkovou váhu zásilky, proto si můžete vaše zboží rozdělit do vícero balíků. Díky tomu je menší riziko, že se vaše zásilka poškodí. V balíkovkách navíc musíte připlácet za nepravidelné tvary či nestandardní rozměry či balení zásilek, nebo vám dokonce zboží odmítnou přepravit.

Flexibilitou nabízených služeb a kvalitou poskytovaného servisu se kurýrní služby od těch balíkových také významně liší. GO! Express & Logistics nabízí speciální oborová řešení, například pro segment strojírenské výroby, farmacie, potravinářství či pro oblast internetového nakupování. V sekci automotive zajistí just in time přepravu součástek již do několika hodin, potraviny nebo léky převáží v požadovaném teplotním režimu díky speciálnímu obalovému materiálu. To je velký rozdíl oproti klasickým balíkovým službám, kde je vyzvedávky nutné objednávat den předem a spokojit se se standardními službami. V GO! Express & Logistics vždy dostanete kontakt na odpovědné osoby, zatímco v balíkových službách budete odkázáni na infolinky, kde se často dlouho nedoberete vytoužených odpovědí.

Rozdíly jsou tedy markantní. Pokud vaše společnost vyžaduje špičkový servis, garanci a nastavení optimálního řešení vaší logistiky, zvolte GO! kurýra, který vyjde vstříc všem vašim požadavkům.

GO! Express & Logistics je mezinárodní společnost zabývající se expresní přepravou a logistikou. GO! Express je poskytovatelem expresní přepravy všech druhů zásilek od dokumentů po těžší balíky ve 220 zemích světa. V České republice působí od roku 2002, aktuálně s centrálou v Praze – Hostivici a pobočkami v Praze, Brně a Plzni.

KURÝR NENÍ BALÍKOVKA – KDE JE TEDY ROZDÍL